Gorszy wzrok – operacja zaćmy uratuje Twój wzrok

Gorszy wzrok – operacja zaćmy uratuje Twój wzrok
Wraz z wiekiem pogorszeniu ulega nasz wzrok. Jest to normalne zjawisko, które połączone jest z genetyką człowieka. Aby zapobiegać częściowej lub całościowej utracie wzroku, należy przez całe życie dbać o swoje oczy. Konieczne do tego jest nie tylko regularne odwiedzanie okulisty, ale również reagowanie na pierwsze oznaki złego widzenia.

W naszych czasach w szczególności trzeba zadbać o wzrok

W dobie Internetu i telewizji trudno jest zadbać o oczy szczególnie małych dzieci, które od początku swoich miesięcy godzinami przebywają przez ekranami telewizorów i monitorami komputerów. Takie zjawisko bardzo często objawia się w późniejszych latach chorobami okulistycznymi. Osoby w wieku dojrzewania często później narzekają na niedowidzenie, co jest efektem braku dbania o wzrok. Z kolei u osób w podeszłym wieku regularnie diagnozuje się zaćmę. Polega ona na zmętnieniu siatkówki oka. W przypadku zaćmy widzimy niewyraźnie, bardzo często na obserwowanych przez nas obrazach pojawiają się plami, które uniemożliwiają dostani się do oka wystarczającej ilości światła słonecznego.

Zaćma – co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Zaćma jest nie tylko chorobą nabytą, wielokrotnie występuje również genetycznie. Leczenie zaćmy rozpoczyna się od zdiagnozowania jej stadium rozwoju. Następnie pacjent umawiany jest na zabieg okulistyczny. Od kilku lat operacja zaćmy to zabieg nieinwazyjny, który wykonuje się w przeciągu kilkunastu minut w szpitalach z oddziałami okulistycznymi. Operacja zaćmy przeprowadzana jest przez lekarza okulistę w asyście lekarza anestezjologa, który czuwa nad znieczuleniem miejscowym, które podaje się osobie poddawanej likwidowaniu zaćmy. Po operacji pacjent musi przez dwa tygodnie zakrapiać oczy, po czym udaje się na konsultację kontrolną do lekarza. Jeżeli oko goi się prawidłowo, możemy liczyć na to, że zostaniemy umówieni na operację następnego oka. W zależności od szpitala na wykonanie tego typu operacji oka czeka się od kilku tygodni do kilku miesięcy. Przed przystąpieniem do operacji lekarz okulista musi być zapoznany z historią choroby pacjenta i jego aktualnymi badaniami lekarskimi.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://baner.waw.pl/nie-ma-jak-campery-wynajem
http://tumosz.pl/co-to-jest-skleroterapia
http://40-tygodni.pl/moj-pierwszy-motocykl-sklep-motocyklowy
http://eden-oleje.pl/laserowe-usuwanie-zacmy-zabiegiem-ktory-warto-zapisac-sie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s