Usunięcie zaćmy – nieskomplikowany zabieg, który ratuje wzrok

Usunięcie zaćmy – nieskomplikowany zabieg, który ratuje wzrok
Proces starzenia się jest procesem nieuniknionym. Pierwsze siwe włosy czy pogarszający się wzrok są nieuchronnym znakiem, że nie jesteśmy już tak młodzi. Ale czy na pewno? Obecnie rozwijający się świat oferuje nam wiele zabiegów i preparatów skutecznie maskujących nasz wiek,a także poprawiających nasz wzrok lub urodę. Sprawdź, jakie zabiegi są przeprowadzane pryz starzeniu się wzroku.

A co ze wzrokiem?

Najprostszym zabiegiem jest dobranie odpowiednich okularów korekcyjnych. Dzięki nim nasz wzrok się poprawia i widzimy w dawnej ostrości. Co jednak, w przypadku kiedy okulary przestają działać? A coraz mocniejsze szkła nie poprawiają naszego wzroku? Taki stan rzeczy może oznaczać, że chorujemy na zaćmę. Objawami zaćmy jest również łzawienie oczu, uczucie zmęczenia podczas czytania, rozmazujące się pismo podczas czytania jak i pisania. W słoneczny dzień pacjent może mieć uczucie oślepienia. A obraz w oddali rozmywa się lub jest podwójny.
Kiedy lekarz zdiagnozuje u nas przypadłość, jaką jest zaćma, należy jak najszybciej umówić się na zabieg jej usunięcia. Nie należy tego odwlekać, ponieważ może to wywołać trudności podczas operacji, jak i komplikacje po niej.

Na czym polega usunięcie zaćmy?

Zacznijmy od tego, że zaćma to zmętnienie soczewki oka, to właśnie przez nią widzimy coraz słabiej. Starą soczewkę usuwamy, a na jej miejsce wkładamy nową, sztuczną soczewkę o podobnych właściwościach do tej naturalnej. Dzięki temu nie podrażniamy oka, a komplikacje pooperacyjne są prawie niemożliwe. Usunięcie zaćmy jest bezbolesne. Oko zostaje częściowo znieczulone kroplami. Jedynym co pacjent czuje, może być dotyk na oku. Usunięcie zaćmy jest również szybkie. Zazwyczaj trwa on od 10 do 20 minut. Po zabiegu pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu. Następnego dnia ma on przyjechać na kontrolę, gdzie lekarz sprawdzi stan naszego oka, czy rana się goi prawidłowo i da zalecenia jak postępować z okiem do całkowitego wyleczenia rany. Zazwyczaj pacjent dostaje specjalne krople, którymi ma zakrapiać oko jeszcze przez kilka dni.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://jadczak.pl/oprogramowanie-dla-hoteli-wygodne-skuteczne-rozwiazanie
http://voodoo.waw.pl/warzywa-szaszlykow-danie-dobre-kazdym-sezonie
http://audytorium.slask.pl/wybrac-oprogramowanie-dla-hoteli
http://antidotum.czest.pl/plac-zabaw-budzet-obywatelski-dla-zamoscia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s